O firmie

 

EC2 S.A. jest firmą programistyczną oferującą oprogramowanie pozwalające odpowiedzieć na złożone potrzeby współczesnych klientów biznesowych, a także zapewnia usługi w modelu „programista na zlecenie”. Wdrażane przez nas rozwiązania i różne rodzaje aplikacji dedykowanych umożliwiają efektywną komunikację z otoczeniem firmy, a audyty i usługi doradcze, prowadzone przez certyfikowanych analityków systemowych, ułatwiają identyfikację i sprawne rozwiązanie pojawiających się problemów.

Siedzibą firmy jest Warszawa, a nasza historia zaczęła się ponad 10 lat temu. Od 2013 roku jesteśmy notowani na warszawskiej giełdzie NewConnect. Firma posiada również filię w Nowym Sączu. Zatrudniamy wyłącznie pracowników, których kompetencje pozwalają sprostać wyzwaniom pojawiającym się na tak wymagających stanowiskach jak inżynier systemowy, analityk systemów informatycznych, tester oprogramowania czy analityk biznesowy systemów informatycznych/IT. Dbamy zarówno o niezbędne kompetencje informatyczne, jaki i biznesowe – do EC2 trafiają absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych i ekonomicznych.

Nasze rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w małych i dużych firmach reprezentujących różne gałęzie polskiego rynku. Z usług EC2 skorzystało dotąd wiele jednostek administracji publicznej, a kolejne wygrane przetargi stanowią potwierdzenie wysokiej jakości usług, profesjonalizmu i znajomości specyfiki projektów finansowanych z budżetu państwa. W naszym portfolio znajdują się projekty obejmujące szerokie spektrum programów na zamówienie (m.in. tworzenie aplikacji webowych c#, aplikacji mobilnych, wielofunkcyjnych systemów), integracje, a także usługi doradcze, audyty i optymalizacja systemów IT.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami EC2 S.A.

Case Study #1
Klient: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Problem: Brak wydajnego systemu do gromadzenia i analizy danych statystycznych
Rozwiązanie: EC2 zaprojektował i wykonał zaawansowany, lecz łatwy w obsłudze system wspierający efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi w korpusie służby cywilnej, zgodnie z bardzo szczegółowymi wytycznymi ministerstwa.

Case Study #2
Klient: KDS Software (Norwegia)
Problem: Brak systemu klasy Enterprise
Rozwiązanie: EC2 zaproponował klientowi system zgodny z wyśrubowanymi wymaganiami projektu. Dzięki zaawansowanej architekturze jest on wykorzystywany przez kilka wiodących marek działających w Skandynawii, m.in. IKEA, Scandinavian Airlines oraz DHL.

Case Study #3
Klient: Poltransplant
Problem: Centrum Organizacyjno-koordynacyjne ds. transplantacji Transplant nie posiadało systemu, który potrafił sprostać wysokim wymaganiom stawianym w zakresie poufności danych.
Rozwiązanie: Dzięki dobrej współpracy z zespołem klienta udało się znacząco rozbudować Centralny Rejestr Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, który pomaga realizować codzienne wyzwania związane z ratowaniem życia.

Case Study #4
Klient: Sąd Najwyższy
Problem: Strony WWW szybko stają się przestarzałe i niefunkcjonalne. Chcąc uniknąć takiego problemu, Sąd Najwyższy zwrócił się do nas z pytaniem o możliwość wykonania dwóch nowoczesnych serwisów.
Rozwiązanie: Po analizie potrzeb klienta stworzyliśmy projekt serwisu przeznaczonego do komunikacji z szerokim otoczeniem (obywatele, instytucje krajowe, podmioty zagraniczne) Sądu Najwyższego w internecie oraz komunikacji wewnętrznej (intranet). Dzięki owocnej współpracy oba serwisy działają bez zarzutu, a architektura oparta na Microsoft Sharepoint 2010 ułatwia codzienne prace administracyjne.

Case Study #5
Klient: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Problem: Wdrożenie Otwartej Platformy dla eAdministracji oraz wprowadzenie bezpiecznego podpisu elektronicznego były jednymi z kluczowych projektów ministerstwa w ostatnich latach. Ministerstwo poszukiwało zaufanych partnerów.
Rozwiązanie: Nasz zespół dostarczył część elementów koniecznych do realizacji obu projektów. Tym samym znaleźliśmy się w gronie firm obdarzonych największym zaufaniem, które mogły udowodnić swoje wysokie kompetencje i pełen profesjonalizm.

Wybrane realizacje

Kancelaria prezesa rady ministrów
Rozbudowa systemu gromadzenia i analizy danych statystycznych dla systemu wspierającego efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi w korpusie służby cywilnej
KDS Software AS (Norwegia)
Migracja, rozbudowa i utrzymanie systemu klasy Enterprise wykorzystywanego m.in. przez IKEA, Scandinavian Airlines, DHL
Centrum Organizacyjno - koordynacyjne ds transplantacji "POLTRANSPLANT"
Rozbudowa Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej